I’ll be at AERA 2026 in Los Angeles
1–2 minutes
This year, I have the privilege of serving as Discussant for an AERA Presidential Session:
Unforgetting in an Era of Erasure: Resisting Anti-Justice Attacks and Envisioning Futures for Higher Education Friday, April 10 11:45am–1:15pm PDT Los Angeles Convention Center, Level Two, Room 408A Chaired by Walter R. Allen
I’m also presenting in a powerful symposium:
Disrupting the Language of Power: Translanguaging, Whiteness, and Educational Futures Thursday, April 9 2:15–3:45pm PDT Los Angeles Convention Center, Level Two, Room 301A Chaired by Dolores Delgado Bernal
Please mark your calendars and attend these sessions.
3 responses to “I’ll be at AERA 2026 in Los Angeles”